Технології AI все частіше застосовуються в сфері бізнесу. Нейронні мережі знайшли застосування у сфері обслуговування клієнтів, управлінні компаніями та в аналітичних відділах. За оцінками експертів, 28% великих компаній вже активно використовують нейронні мережі, 72% – як мінімум цікавилися можливістю впровадження AI у свій бізнес, або тестували роботу деяких алгоритмів. 49% компаній, які вже впровадили AI у бізнес-процеси, заявляють, що набагато охочіше інвестуватимуть у навчання нейромереж, аніж у навчання працівників.

Варто відзначити, що 70% компаній, що вже впровадили AI, вважають за краще використовувати хмарні сервіси, такі як Amazon SageMaker, Microsoft Azure, Machine Learning Studio і Google Cloud AutoML, – замість створення власних дата-центрів спеціально під нейронні мережі. Компанії, які все ж таки віддають перевагу саме обчислювальному обладнанню, пояснюють це необхідністю забезпечення заходів безпеки.

Серед компаній, які вже застосовують AI у своїй роботі, 53% віддають перевагу використанню програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. Це пояснюється тим, що такі програмні рішення можна підлаштувати під конкретні бізнес-завдання з мінімальними фінансовими витратами. Решта компаній використовують готові програмні рішення або ж замовляють нейронні мережі «під ключ» у сторонніх розробників.

Варто відзначити, що, у зв’язку із зростаючим попитом на нейронні мережі, зростає і попит на програмістів, які здатні виявляти креативність і творчий підхід. Беручи до уваги кросплатформність практично всіх проектів нейронних мереж, фахівцю необхідно знати хоча б декілька популярних мов програмування і не обмежуватися вивченням однієї конкретної.

Автор: Олена Семенчук


Читайте також:

Тенденції AI у 2019 році: предметом підвищеної уваги та споживання буде поглиблене машинне навчання

Коментарi