Аналітики консалтингової компанії Gartner підрахували, що до кінця 2018 року загальна вартість бізнесу з досліджень, розробки та впровадження AI досягне 1,2 трлн. доларів. В кінці 2019 року цей показник збільшиться на 62%, і загальна вартість бізнесу становитиме вже 1,9 трлн. дол. У 2022 році цей показник досягне цифри 4 трлн.дол.

Інвестиційна привабливість бізнесу з розробки AI обумовлена його перспективністю. Інвестори очікують, що кошти, вкладені у дослідження та впровадження AI, окупляться вже до 2025 року. При цьому, комерційні проекти зі штучного інтелекту мають чітке розмежування по нішах. Інвесторів цікавить використання AI у сфері обслуговування клієнтів, автоматизації завдань і аналітики, а також для прийняття більш зважених рішень.

Компанії очікують, що впровадження AI допоможе залучити нових клієнтів і поліпшити якість клієнтського сервісу, а також оптимізувати витрати, що забезпечить зростання доходів. Як мінімум, до 2022 року застосування AI буде вузько-спеціалізованим, компанії будуть купувати рішення на основі AI для поліпшення окремих сегментів бізнесу. У найближчому майбутньому такі рішення буде найпростіше реалізувати, до того ж, такий шлях найбільш вигідний для дослідників і розробників AI.

Автор: Олена Семенчук


Читайте також:

Інтеграція штучного інтелекту в усі ніші бізнесу переростає з тенденції у пріоритетну задачу

У найближче десятиліття Ші стане головним інструментом формування інноваційного бізнес-середовища

Попит на AI в бізнесі зростає: пальму першості серед інтелектуальних інструментів експерти віддають нейронним мережам

Коментарi