Думка автора
Обов’язкове вивчення програмування та ІКТ в школах повинно стати пріоритетним стратегічним напрямком в рамках удосконалення системи освіти для України, незалежно від наявних технічних можливостей та інфраструктури навчальних закладів.

Президент групи компаній Everest Юрій Чубатюк розповів про доступні сьогодні можливості вивчення програмування в рамках шкільної програми, переваги та специфіку сучасного онлайн-контенту для посилення якості навчання дітей.

Скільки компанії витрачають на впровадження та використання ШІ у бізнес-процесах і з якими труднощами стикаються?

Так, більше половини респондентів заявили, що мають окремий річний бюджет на реалізацію проектів на базі AI і контролюють, щоб він становив не менше 50 000 доларів. Між тим, 13% респондентів заявили, що готові витрачати на технології штучного інтелекту від 250 000 до 500 000 доларів на рік, що відображає і зростаючу конкурентоспроможність, і прогресивні можливості таких підприємств. У той же час 5% респондентів повідомили, що витрачають на AI понад 5 мільйонів доларів на рік – і результати таких витрат перевершують їх очікування, не зважаючи на деякі труднощі (інфраструктура та конфіденційність даних, підбір досвідченого персоналу, питання кібербезпеки).

ВЕЛИКІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ

Згідно даним Gartner, кількість підприємств у світі, що впроваджують AI, зросла на 270%(!) за останні 4 роки й потроїлася у минулому році. Так, ще у 2015 році впровадження AI було більш рідкісною практикою – лише 10% респондентів повідомили, що застосовували технології штучного інтелекту або тільки планували зробити це найближчим часом. До 2019 року ця цифра зросла до 37%.

На думку експертів Gartner, таке зростання попиту на інновації обґрунтоване навіть не стільки їх популярністю та масштабуванням за рахунок унікальних бізнес-опцій, скільки усвідомленням багатьох компаній того факту, що без них залишатися конкурентоспроможними просто неможливо.

ШІ для лікування аневризми судин головного мозку

Університет Маккуорі (Сідней, Австралія) і компанія Macquarie Medical Imaging приєдналися до партнерства GE Healthcare і Fujitsu Australia, щоб вивчити можливості штучного інтелекту для діагностики і контролю аневризми судин головного мозку.

Fujitsu збирається застосувати технологію штучного інтелекту до зображень мозку, які отримані за допомогою КТ-сканера GE Revolution. А для розшифровки зображення і пошуку аномалій в судинах буде використаний спеціальний алгоритм. Системи штучного інтелекту вже кілька років активно використовуються в медицині, і для розшифровки медичних зображень в тому числі. Однак для такого серйозного захворювання, як аневризма судин, застосовуються вперше.

Розумне місто

У США впроваджують систему Intelligent Intersections – «розумні світлофори» на перехрестях

Технологічна корпорація Parsons в рамках ініціативи Intelligent Intersections (Трансформація перехресть) скорочує час перебування автомобілів на червоному сигналі світлофора. На думку аналітиків компанії, ця проблема – одна з найбільш актуальних в «розумних» містах. Аналітики Parsons підрахували, що схеми трафіку можна змінювати і підвищувати мобільність не тільки в місті, а й в регіоні в цілому.

Retail: adapt or die Фокус: Як АІ впливає на бренди та роздрібну торгівлю
Великі можливості для малого бізнесу

Зростання попиту на інновації обґрунтований не стільки їх популярністю й масштабуванням за рахунок унікальних бізнес-опцій, скільки усвідомленням багатьох компаній того факту, що без них залишатися конкурентоспроможними просто неможливо

Скільки компанії витрачають на впровадження та використання ШІ у бізнес-процесах і з якими труднощами стикаються?

В рамках реалізації проектів на базі інноваційних рішень витрати деяких підприємств становлять мільйони доларів, що говорить не лише про серйозність намірів бізнесу застосовувати та просувати передові технології, але й про їх безпрецедентну ефективність

«Культура штучного інтелекту»: чому просто впроваджувати та масштабувати інновації – не завжди гарантія успіху, і як це відображає світова практика?

AI дійсно є визначальною технологією нашого часу, що значно прискорює трансформацію бізнесу, дозволяє впроваджувати інновації, підвищує продуктивність праці та забезпечує ефективне зростання. Але компаніям слід приділяти більше часу досліджень та вивчення ризиків

Кенійські агростартапи вирішують проблему дефіциту продуктів

Farmers Pride, M-shamba і Astral Aerial Solutions – найбільш помітні представники agritech-сектора Кенії, які розробили функціональні додатки для контакту і зворотного зв'язку фермерів з постачальниками якісного посівного матеріалу та добрив. Так підприємці мають намір перемогти дефіцит продовольства в найближчі десятиліття

Професії, які зникнуть в майбутньому: чи варто їх освоювати?

Звіти Genesis і CBRE Group показують, що в майбутньому певні професії просто зникнуть через непотрібність. Особливо постраждають сфери обслуговування, менеджменту і роботи з клієнтами, причиною таких радикальних змін стане автоматизація праці

+