Здоров'я

AI навчився визначати рівень психічного навантаження людини по очах

Продуктивність праці в сучасному світі збільшилася в десятки разів. Одна з причин такого підйому – це багатозадачність співробітників. Усі проведені раніше дослідження, спрямовані на вимірювання робочого навантаження і рівня продуктивності на складних виробництвах, не враховували психічний стан людини. Тепер вчені знайшли спосіб визначити рівень стресу по очах.

Автори дослідження: Юнг Хюп Кім (Технічний коледж Університету Міссурі) і Сяонан Ян (Університет Массачусетса). Вчені підкреслюють, що до теперішнього часу не існувало жодного офіційного методу вимірювання стану психічної рівноваги. Розмір зіниці – це показник, який можна використовувати для визначення рівня стресу у співробітників, що виконують кілька типів завдань.

За наявними даними, найвищий рівень стресу зафіксований у працівників аварійних станцій, офісних співробітників, робочих на промислових і виробничих підприємствах. Всі ці професії пов’язані з діяльністю по виконанню завдань різного рівня складності – від елементарних до важливих, які потребують особливої ​​уваги і концентрації.

Під час дослідження вчені використовували систему штучного інтелекту в поєднанні з технологією фіксування руху очей. Учасникам експерименту створювали умови, близькі до робітників, на голову надягали обруч зі спеціальними давачами. Всі реакції на незвичайні звуки або складні завдання фіксувалися на моніторах. Під час простих завдань поведінка і реакції учасників були звичайними, але по мірі ускладнення завдань рух їхніх очей ставав все більш хаотичним.

Згідно з даними лабораторного дослідження і формулою, яку Кім і Янг назвали «фрактальний вимір», було встановлено, що рух зіниці прямо пов’язаний з тим, який рівень стресу відчуває людина. А ось механічні дії або фізичні навантаження на рух очей особливо не впливають.

Щоб уникнути перевтоми і депресії фахівці радять створювати для працівників компаній більш безпечне робоче середовище. Хронічна втому, тривала психічна напруга і стресові ситуації рано чи пізно призводять до зниження продуктивності, попереджають дослідники. Надалі вчені планують повторити експеримент за участю різних вікових груп. Крім реакції очей на стрес будуть фіксуватися такі параметри, як серцебиття, мозкова активність, м’язові і нервові реакції.