АІ в бізнесі

Агро стартап INNO-3B – інтелектуальна система технології вертикального землеробства

Агростартап INNO-3B

Завершився етап початкового фінансування канадського стартапу INNO-3В. Компанія, яка розробила технологію вертикального землеробства, отримала від інвесторів 6 мільйонів доларів на впровадження проекту. Інвестиційний раунд проводився Фондом Ecofuel, а учасниками проекту стали Desjardins Capital, Fonds de Solidarité FTQ, Premier Tech, Fonds de Solidarité FTQ Bas Saint-Laurent, Investissement Québec і канадське Міністерство економіки та інновацій.

Отримані кошти дозволять INNO-3B створити доступну демонстраційну модель технології вертикального землеробства. Переваги вертикальної системи вирощування овочів, ягід та зелені – це екологічність, низькі витрати енергетичних ресурсів у порівнянні з класичним обробітком ґрунту, а також зниження загальної кількості парникових викидів.

Система вертикального землеробства оснащена запатентованими світлодіодними лампами. Комплекс освітлення з’єднаний з теплообмінниками для спільної роботи і підвищення енергоефективності процесу. Постійне тепло та світло у кілька разів підвищують врожайність рослин, одночасно скорочуючи кількість парникових викидів. Збір врожаю, як і посів культур, автоматизований. Системою керує нейронна мережа, яка постійно самонавчається. Діяльність мережі контролюють агрономи і технічні фахівці.

Для вирощування овочів найважливішими факторами є освітлення, вологість, температура повітря та газообмін. Розробникам INNO-3B за допомогою системи штучного інтелекту вдалося створити ефективну і вигідну схему вирощування рослин – технологія дозволяє створювати органічні овочі, зелень і ягоди за доступною ціною в умовах обмеженої площі для землеробства. За допомогою INNO-3B можна обійтися без однієї з основних статей витрат у сільському господарстві – витрат на робочу силу.

Система INNO-3B поєднує світлодіодні лампи і вертикальні стійки для розміщення розсади, перегріву рослин запобігає механізм охолодження. Крім того, INNO-3B акумулює невикористане тепло під час росту рослин. Цю теплову енергію можна використовувати для обігріву сусідніх теплиць або для невеликого житлового приміщення. Серед складових системи вертикального землеробства присутні освітлювальні прилади, вентиляційна система, механізм підрізання рослин, контролери температури, вологості та рівнів вуглекислого газу; є насосна станція для своєчасного поливу, а також система іригації, охолодження, обігріву та збору вільної енергії.

INNO-3B доступна у таких варіантах: від тепличних камер (LAB) до міні-фабрик (FAB і FA). Всі автономні камери для вирощування овочів, ягід і зелені оснащені інтелектуальною системою управління, але при необхідності можуть управлятися і вручну. Наприклад, камера LAB – LS2.2 має від 1 до 8 ярусів і площу корисної поверхні від 1 до 18 кв.метрів. Для отримання врожаю повинен пройти 21-денний цикл. У результаті фермер отримає від 604 до 10543 одиниць продукту.

Міні-фабрики оснащені великою кількістю ярусів (від 12 до 58) і приносять набагато більше врожаю. Площа таких конструкцій у два-три рази перевищує площу тепличних камер, а врожайність культур у всіх зазначених системах залежить від обраного протоколу зрошення.