АІ в бізнесі

ACRE – аналітичний додаток, що дозволяє фермерам отримувати більший прибуток та економити ресурси

Сервісом ACRE користуються великі фермерські господарства, продовольчі компанії і підприємства, що займаються виробництвом добрив і насіння. Інтелектуальний додаток було створено McKinsey&Company три роки тому, а тепер доповнено, щоб полегшити працю сільськогосподарських експертів і підприємств агропромислового сектора.

Перед створенням ACRE для збору необхідних даних і запуску тестової версії додатка розробникам довелося виконати гігантський обсяг роботи. Наприклад, на проведення аналізу експорту кукурудзи в країнах Африки на півдні від Сахари, пішли тижні – за цей час експерти проаналізували звіти міністерств сільського господарства, виконали безліч перельотів і переїздів, щоб зібрати дані.

У сільськогосподарській галузі за кілька минулих років відбулася революція: почалося активне застосування аналітики і big data. У 2018 році в інтерфейс ACRE додали 212 змінних, що відносяться до погодних умов. Система отримала доступ до терабайтів даних НАСА і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), а також до даних з приватних джерел.

Вся інформація надходить в програму в реальному часі. Дані знаходяться у віртуальному сховищі, за запитом програма надає користувачеві інформацію про температуру повітря і ґрунту, швидкість вітру, хмарність та точку роси. Показники збираються з території в межах 10-20 км від будь-якої локації, у якій встановлено програмне забезпечення ACRE. Додаток може формувати короткостроковий або довгостроковий прогноз погоди. А за допомогою даних про кількість опадів і вологість формується унікальний агрономічний індекс, корисний для прогнозів кількості врожаю. Наприклад, обсяг врожаю пшениці в Північній Америці був передбачений за два місяці до збору з точністю до 96%. Серед інших можливостей ACRE – прогноз посухи.

За останні три роки кількість експертів, що працюють над удосконаленням системи перевищила 30 осіб. У команді є фахівці з обробки даних, програмісти, агрономи, торгові експерти. Розробники як і раніше збирають “вручну” деяку інформацію з відкритих джерел: з фермерських господарств, від приватних фермерів. Найбільш важлива інформація – витрати на придбання насіння, добрива, робочу силу, визначення рівня врожайності – об’єднується з масивами геопросторових і товарних даних, зіставляється з кривими витрат, а потім аналізується за допомогою штучного інтелекту.

ACRE також прогнозує прибутковість і допомагає фермерам формувати конкурентні ринкові ціни. Поки що найчастіше ця властивість системи застосовується на ринках збуту непопулярних або рідкісних культур. Використовуючи сервіс, підприємець може запланувати час збору врожаю, а продовольчі компанії – період закупівлі сировини. В середньому економія коштів при подібному способі збуту і закупівлі становить не менше 5%.