Здоров'я

Accenture від Memory Lane – «розумний» співрозмовник для одиноких людей похилого віку

209_result

Компанія Accenture запустила новаторський проект Memory Lane: він дозволяє літнім одиноким людям підтримувати розмову з віртуальним співрозмовником і записувати цікаві історії в форматі книг або подкастів. Так технологічний гігант планує перемогти проблему самотності, з якою часто стикаються люди похилого віку. Партнером проекту стала шведська енергетична компанія Stockholm Exergi. Вона підтримала соціальну ініціативу, оскільки Швеція належить до країн з високою тривалістю життя і літні люди тут страждають від проблеми самотності.

Завдяки Memory Lane, самотня людина може розповісти будь-які факти зі свого життя, поділитися цікавими спогадами. Інтелектуальна складова програми перетворює аудіозапис на своєрідну «електронну книгу». Фактично ШІ є співавтором твору, заснованого на реальних подіях. Розробники переконані, що спогади і розповіді літніх людей будуть цікаві майбутнім поколінням, а також родичам людей похилого віку.

Згідно з останньою доповіддю Ради графства Стокгольм, в місті проживає більше 250 тисяч самотніх літніх людей. Швеція входить до переліку найбільш «самотніх» країн світу, це означає, що люди похилого віку нерідко проживають в повній самоті. Особливо вразлива категорія пенсіонерів, які мають проблеми зі здоров’ям, а також ті, хто проживає в будинках для людей похилого віку. Stockholm Exergi співпрацює з Accenture Interactive, щоб активізувати соціальну ініціативу по боротьбі з самотністю.

Після медичних досліджень здоров’я літніх людей, проведених за запитом Accenture Interactive, було встановлено, що тривале перебування на самоті викликає появу проблем зі здоров’ям, у тому числі веде до розвитку депресії, а також швидкого прогресу старечого недоумства (деменції). Незалежні дослідження показують, що самотність впливає на людину ще більш згубно, ніж куріння або ожиріння.

Як повідомив Адам Керж (Adam Kerj), креативний директор Nordics (Accenture Interactive), відсутність соціальної взаємодії протягом тривалого часу призводить до погіршення психічного і фізичного здоров’я людини незалежно від віку. Однак люди похилого віку сильніше страждають від соціальної ізоляції. Компанія Accenture протягом двох років займалася розробкою програмного забезпечення і розвитком концепції платформи Memory Lane. За цей період розробники відзначили, що у великої кількості людей похилого віку була присутня гостра потреба в спілкуванні. Тому вони створили не просто віртуального співрозмовника, але і сервіс, який міг би зберігати записи розмов і передавати їх наступним поколінням.

Голосовий помічник Memory Lane задає питання і вибудовує взаємозв’язку між відповідями. Кожен день нейронна мережа аналізує попередню бесіду, щоб зрозуміти суть теми і створити граф пам’яті – віртуальну і структуровану версію пам’яті людини. Цей граф кодує інформацію з історії розмов і компілює її в структуру каталогу. Структура заснована на принципі ієрархічної таксономії: вся інформація взаємопов’язана, події структуровані по категоріям, давності і т.д. За запитом Memory Lane надає короткий виклад бесіди.

В рамках експерименту голосовий помічник був встановлений у будинках людей похилого віку, які виявили бажання протестувати розробку. Як і очікувалося, система записала безліч спогадів, цікавих історій з минулого. Раніше голосові технології не сприймалися як «людяні», але цей проект і співпраця з Stockholm Exergi демонструють, що технології можуть сприяти об’єднанню поколінь і оздоровленню суспільства, підкреслив Крістіан Соуч (Christian Souche), директор Центру інтерактивних інновацій компанії Accenture.