Розумне місто

10 технічних прогнозів на 2020 рік від Lenovo Intelligent Devices Group

1. 2020 стане роком 5G
При швидкості до 10 гігабіт на секунду 5G буде працювати в 100 разів швидше, ніж 4G. Компанії, зацікавлені в 5G, створять приватні мережі для підвищення продуктивності, ефективності машин і збільшення прибутку. Пристрої 5G почнуть швидко поширюватися в країнах, що розвиваються. Лідерами в цьому напрямку стануть ОАЕ і Саудівська Аравія. Місцеві компанії Du і Etisalat вже почали застосовувати 5G в комерційних масштабах.

2. Компактні пристрої змінять рівень мобільності і продуктивності
Виробники ноутбуків в 2020 році зіткнуться з проблемою компактності пристроїв. Складні дисплеї забезпечать доступ до великих екранів і різноманітності форм. Глобалізація компаній призведе до того, що співробітники почнуть шукати технології, які забезпечують швидку і ефективну роботу. З огляду на тенденцію зростання популярності віддаленої роботи, розмір комп’ютера дійсно стане важливий.

3. ШІ перестане бути екзотикою
Штучний інтелект більше не є новітнім технологічним мегатрендом, він просто забезпечує реалізацію рішень, що поліпшують рівень життя, оптимізує процеси і надання послуг. IDC прогнозує, що до 2024 року більше 60% розкішних готелей по всьому світу залучать до роботи «розумного» помічника, орієнтованого на клієнта. У 2020 році з’явиться підвищена увага до управління з боку організацій, що спеціалізуються на розгортанні технології ШІ.

4. Споживачі продовжать відстоювати недоторканність приватного життя
Завдяки поширенню давачів IoT буквально за кілька років була створена реальність, в якій конфіденційність даних посіла чільне місце. Дослідження, проведене Світовим економічним форумом в 2019 році, показало, що 57% споживачів не задоволені тим, як компанії використовують дані. А звіт KPMG, показує, що 78% споживачів ОАЕ згодні ділитися своїми даними з рітейлерами та іншими організаціями, причому, урядові установи користуються найбільшою довірою у жителів ОАЕ.

5. Оптимізація праці
У 2020 році взаємодія між персоналом і машинами посилиться. Це призведе до оптимізації робочих процесів. Персонал буде більш залучений в робочий процес. Нові способи комунікації, які дасть ШІ, стануть частиною ділової активності і перестануть бути просто сполучною ланкою між окремими робочими завданнями.

6. Безпека в пріоритеті
Через популяризацію віддаленої роботі компаніям доведеться скорегувати підхід до безпеки. І якщо співробітник працює за межами офісу, завдання компанії – забезпечити видимість робочих пристроїв, захист кінцевих точок, а також забезпечити своєчасну реакцію на інциденти. Експерти попереджають: обсяги і цінність інформації, що міститься в базах даних підприємств, будуть продовжувати рости, це посилить потенційну шкоду, пов’язану з крадіжками.

7. Від хмари до системи зберігання Edge
Системи зберігання Edge поступово замінять хмарні сховища. Передбачається, що до 2020 року до Інтернету буде підключено більше 20 мільярдів об’єктів, і все більша кількість підприємств перейде з хмарних обчислень на крайові (edge ​​computing), щоб скоротити виробничі затримки, а також знизити навантаження на основні сервери і підвищити ефективність бізнес-операцій. Крім того, технологія крайових обчислень може ефективно управляти логістикою. Більш того, ця ж технологія керуватиме логістикою в місцях масового скупчення людей.

8. Телемедицина
Зростаюча мережу мобільних медичних пристроїв і послуг Інтернету речей (IoT) забезпечує щоденний моніторинг, аналіз і лікування, які неймовірно важливі для побудови здорового суспільства.

9. AR/VR в освіті
Застосування віртуальної і доповненої реальності в освіті забезпечує корисний досвід для викладачів і учнів, позитивно позначається на розумінні та утриманні уваги. Учні та студенти отримають можливість вивчати географію, подорожуючи по світу, проводячи віртуальні експерименти, досліджуючи історично значимі місця.

10. Хмарні ігри
У 2020 році споживчий інтерес до хмарних ігор досягне небувалого рівня.
Власники гаджетів захочуть мати можливість грати з будь-якої локації. Наприклад, компанія Eitsalat в ОАЕ на початку 2019 запустила перший в світі сервіс хмарних ігор, щоб просувати їх в країні і заохочувати користувачів приєднуватися до ігрового середовища.