Інтелектуальні машини

10 кращих ізраїльських робототехнічних стартапів

Беспилотник, Дрони, Ізраїль, Роботы, Стартап

Ізраїль називають «країною-стартапом». На сьогоднішній день найбільшим промисловим сектором є штучний інтелект. За останніми підрахунками, в країні налічується 1150 стартапів, які працюють з іноземними інвестиціями. Далі – опис десяти найпомітніших фігур на ринку юникорнів Ізраїлю.

CommonSense Robotics (Fabric)
Компанія отримала фінансування в розмірі 136 мільйонів доларів. Стартувавши у 2015 році як CommonSense Robotics, надалі стартап змінив назву на Fabric. Компанія займається створенням роботів для роздрібних складів. У 2019 вона почала роботу в підземному «бункері» площею 18 кв. футів, на цьому майданчику виконуються онлайн-замовлення для рітейлерів країни. Швидкість збірки одного замовлення – менше години.

Airobotics
Виробник промислових безпілотників з обсягом фінансування 108,1 млн. доларів. Стартап побудував автономну платформу дронів, на яку безпілотник може приземлитися для передачі даних або ремонту. Створений Airobotics дрон Trion важить менше трьох фунтів, оснащений датчиком LiDAR, а значить, може відстежувати об’єкти навіть у нічний час. Безпілотник обладнаний HD-камерою з оптичним зумом і панорамної зйомкою.

Bionic Hive
Компанія починала з інвестицій в розмірі 100 тисяч доларів. Вона не будує інфраструктуру складу з нуля, як це робить Fabric, а адаптує своє рішення SqUID до існуючої інфраструктури. Автономні роботи Bionic Hive рухаються у трьох напрямках (вгору, вперед і назад) по рейках, прикріплених до складських стійок.

Caja Systems
Створює рішення для складів, які адаптуються до існуючої інфраструктури. Системи компанії складаються з двох роботів: підйомного, для оптимізації і поповнення сховища, а також робота-візка для збору і швидкого транспортування ящиків. Система являє собою хмарну платформу, в якій ШІ використовується для забезпечення безперебійної роботи всієї операції. Компанія стверджує, що її рішення збільшує ємність сховищ на 50%, а пропускну спроможність – на 40%.

Indoor Robotics
Заснована у 2018 році. Розробляє безпілотні літальні апарати Tando для місій безпеки і експедицій. Tando автономно підключається до стельової станції, через яку контролює навколишнє середовище за допомогою камери, оснащеної давачами руху, а також сенсорами тепла і ультразвуку, які дозволяють виявляти аномалії у приміщенні. За допомогою ці сенсорів дрон створює візуальну карту конструкції і визначає положення об’єктів з точністю до 5 см.

Kitov.ai
Стартап зібрав 10 мільйонів доларів для своєї робототехнической системи, яка працює на основі комп’ютерного зору, глибокого навчання і великих даних для перевірки виготовлених деталей. Система включає у себе роботизований маніпулятор і високоточний обертовий стіл, щоб перевірити зібране обладнання з різних кутів, положень і при різному освітленні.

Frisimos Technologies
Компанія використовує робототехніку та лазерні машини для заміни людей у кабельній збірці на виробництві. Стартап пропонує ряд роботизованих машин, які автоматично паяють або сортують дроти. У 2018 році компанія Frisimos стала партнером німецького промислового виробника, що спеціалізується на обробці кабелів і пластмас. Компанія Frisimos стверджує, що її комбіновані платформи знижують виробничі витрати на 80%.

RAS Robotics
Розробляє і продає роботизовані системи, призначені для забезпечення великих підприємств економічними комплексними рішеннями для виконання завдань, що повторюються і отримання доступу до важливої ​​інформації.

Polygon Technology
Пропонує рішення у різних галузях промисловості, в тому числі у військовій, оборонній, промисловій та медичній. Одним з відомих продуктів компанії є Poly Platform.

RoboTiCan
Випускає роботів для сфери послуг, виробництва та досліджень, а також дрони для
військових програм і додатків безпеки. Флагманський робот стартапу – ARMadillo. Він оснащений давачами і камерою, вміє працювати на складному виробництві. Військовим RoboTiCan пропонує безпілотні наземні і літальні апарати, а також робототехнічну систему для стрільби по мішенях.