Нові технології від Aselsan та Everest значно посилять потенціал української бронетехніки

НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ВІД ASELSAN ТА EVEREST ЗНАЧНО ПОСИЛЯТЬ ПОТЕНЦІАЛ УКРАЇНСЬКОЇ БРОНЕТЕХНІКИ

   Сучасні цифрові УКХ-радіостанції турецької компанії Aselsan будуть встановлюватись на модернізовані танки Т-64 та Т-72. Проекти з модернізації важкої бронетехніки нині виконуються Харківським танкоремонтним заводом, який відповідає за оновлення танків Т-64БМ, та Київським бронетанковим заводом, де розроблено варіант модернізації танків Т-72 до версії Т-72АМТ. Зразки модернізованих танків з новими системами зв’язку, захисту та виявлення цілей буде продемонстровано у Києві під час виставки нової техніки та озброєння на День незалежності України 24 серпня 2017 р.

   Робота з адаптації технологічних рішень від турецької компанії Aselsan до потреб ЗС України здійснюється за участі української компанії Everest. При цьому військовим ЗС України пропонується варіант, якій дозволяє танковому екіпажу мати надійній перешкодозахищений зв’язок як між танками свого підрозділу, так і з командуванням вищого рівня. Радіостанції забезпечують зв’язок в межах 50 км між об’єктами, мають режим ППРЧ, що забезпечує роботу в умовах потужних радіоперешкод з боку ворога, гарантують надійне шифрування голосової інформації та даних, які передаються.

Турецькі радіостанції без жодних доопрацювань також гарантують взаємодію танкових екіпажів з сухопутними підрозділами, які використовують радіозасоби від компанії Motorola. Раніше такої можливості у танкістів не було, що значно ускладнювало координацію на полі бою. Танкісти та піхотинці просто не могли чути один одного, бо їхні засоби зв’язку працювали у різних діапазонах. Ще одним кроком до покращення взаємодії є встановлення на танки спеціальної гарнітури, за допомогою якої піхотинці, що знаходяться поблизу танку, зможуть мати прямий голосовий контакт з екіпажем бронемашини, що є надзвичайно актуально під час виконання бойових операцій.

   На базі нових цифрових радіостанцій від компанії Aselsan, які будуть встановлюватись на бронетехніку ЗС України, також можливе створення єдиного інформаційного поля, у якому будуть взаємодіяти бойові машини взводу, роти чи батальйону. Це є першоосновою для автоматизації процесу ведення бойових дій на тактичному рівні.

Президент компанії Everest Юрій Чубатюк відзначив, що «танковий проект» зможе продемонструвати, як сучасні рішення покращують керованість та ситуаційну обізнаність підрозділів на полі бою, підвищують їхню спроможність виконувати бойові завдання. «Everest як системний інтегратор супроводжує переозброєння української армії на нові цифрові системи зв’язку; здійснює проекти з автоматизації процесів бойового управління. Задля цього команда компанії Everest використовує найкращий світовий досвід і можливості своїх міжнародних партнерів. Один з таких прикладів – це наша спільна робота з турецькою компанію Aselsan, яка демонструє помітну динаміку створення високотехнологічної військової техніки та озброєння» – наголосив Юрій Чубатюк.

Довідково:
Компанію ASELSAN було створено у 1975 р. з метою задовольнити потреби турецьких збройних сил Turkish Armed Forces у системах зв’язку за рахунок розвитку національних потужностей і мінімізації залежності від зовнішніх постачальників. Нині ASELSAN займає 58 місце у ТОП-100 оборонних компаній світу и до 2023 г. планує піднятися на 50 позицію. ASELSAN – одна з найбільш потужних компаній оборонно-промислового комплексу Туреччини, що розробляє та реалізує проекти за п’ятьма основними напрямками. Це комунікаційні та інформаційні технології; технології оборонних систем; мікроелектроніка, оптика для засобів наведення і електрооптика; радіолокаційні та радіоелектронні системи; транспортна безпека, енергетика і системи автоматизації.
У 2016 р. об’єми продажу продукції та послугу компанії збільшилися на 36 % у порівнянні з 2015 р, досягнувши показника 3,8 мільярда турецьких лір. У 2016 р. компанія отримала рекордну кількість замовлень на свою продукцію. Обсяг замовлень в рамках укладених контрактів на постачання в найближчі роки досяг 23 млрд. турецьких лір.
Продукція ASELSAN експортується у більш ніж 60 країн на п’яти континентах. Найбільшого прогресу досягнуто у співпраці з Саудівською Аравією, Пакистаном, Азербайджаном, Казахстаном та Йорданією. Станом на травень 2017 р. у компанії ASELSAN працювало 5200 співробітників.

Українські танки зможуть протистояти потужним російським засобам радіоелектронної боротьби

Модернізовані українські танки Т-64БВ будуть спроможні ефективно виконувати завдання навіть в умовах потужних перешкод для систем зв’язку. Нові переваги на полі бою українські танки отримають завдяки турецьким системам, які будуть встановлюватися на модернізовану важку бронетехніку. «Нині танкові радіостанції Р-123 радянського виробництва легко прослуховуються та придушуються системами РЕБ, які активно використовуються російським противником у зоні АТО на сході України. Проте з постачанням нових цифрових систем зв’язку ця перевага ворога буде нівельована», – так у Міноборони прокоментували заходи, пов’язані з оснащенням танків новими системи зв’язку.

УКХ-радіостанції від компанії Аselsan стали переможцями у порівняльних випробуваннях, які нещодавно завершилася у Збройних силах. Вони розроблені та виготовлені з урахуванням вимог та стандартів НАТО. За своїми технічними можливостями, а також за критерієм «ефективність-вартість», лінійка радіостанцій серії «9661» виявилася кращою як по дальності встановлення стійкого зв’язку, так і по спроможності працювати під впливом потужних засобів РЕБ. Під час випробувань в Україні для придушення застосовувались нові французькі засоби РЕБ. Фахівці відзначили, що результат був той самий, що і в Сирії та Азербайджані, де проти турецьких радіостанцій застосовувалися російські засоби РЄБ – без зриву процесу управління військами. Під час випробувань в Україні турецька радіостанція потужністю у 50 вт забезпечила встановлення надійного зв’язку між об’єктами на найбільшу відстань у порівнянні з конкурентами. Ще одна важлива перевага турецьких систем УКХ-зв’язку у тому, що вони без жодних доопрацювань забезпечують повну інтеграцію з радіозасобами Motorola, які широко застосовує особовий склад у Збройних силах та Національної гвардії. Також Аselsan врахував усі побажання, які висунула українська сторона, включно з готовністю організувати спільне виробництво та передачею окремих ключових технологій, якими жоден з інших закордонних розробників та постачальників ділитися з Україною не захотів.

Укладений з турецькою стороною контракт передбачає постачання устаткування та радіостанцій у кількості, достатній для оснащення одного тактичного з’єднання. До кінця року новими системами зв’язку від компанії Аselsan заплановано оснастити один танковий батальйон з модернізованими Т-64БМ. Також розроблено варіант модернізації танків Т-72 до версії Т-72АМТ, на які також буде вставлено нові радіостанції від компанії Аselsan. Зразки модернізованих танків з новим устаткуванням буде продемонстровано у Києві під час виставки нової техніки та озброєння на День незалежності України 24 серпня 2017 р.

Робота з адаптації технологічних та промислових рішень від турецької компанії Aselsan до потреб ЗС України здійснюється за участі української компанії Everest. Компанія Everest має двадцять п’ять років досвіду та експертизи у реалізації ІТ-проектів для вітчизняних та закордонних замовників як у цивільному комерційному секторі, так і у сфері національної безпеки і оборони.

“Без автоматизації процесів бойового управління українська армія ніколи не стане сучасною ” – президент компанії Everest Юрій Чубатюк

“Напрацювання компанії Aselsan можуть бути взяті до уваги українською стороною при створенні автоматизованої системи бойового управління тактичної ланки. Проте слід розуміти: системи бойового управління інших армій завжди є унікальним продуктом, бо вони розроблялись з урахуванням особливостей та процедур ухвалення рішень у конкретній державі, під вимоги власних бойових статутів. Саме тому систему бойового управління однієї армії неможливо «перекласти» на військо іншої. Для успішного результату потрібен національний системний інтегратор, який спроможний адаптувати технологічні закордонні рішення під потреби ЗС України, довгострокова взаємодія з Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних сил. І, звісно, спільне розуміння того, що відсутність Єдиної автоматизованої системи управління у Збройних Силах України ставить під сумнів можливість виконання завдань трансформації армії у напрямку підвищення мобільності, боєздатності та здатності протидіяти сучасним загрозам».   Так президент компанії Everest Юрій Чубатюк прокоментував можливість застосовування розробок турецької компанії Aselsan для підвищення рівня автоматизації українського війська. Компанія Everest має двадцять п’ять років досвіду та експертизи у реалізації ІТ-проектів для вітчизняних та закордонних замовників як у цивільному комерційному секторі, так і у сфері національної безпеки і оборони. Одне з завдань, яке вирішує компанія Everest в інтересах Міністерства оборони України – науково-дослідна робота зі створення автоматизованої системи оперативного (бойового) управління Збройними силами.

   «Звісно, виконуючи цю відповідальну роботу, ми насамперед прислухаємося і долучаємо до співпраці основоположників створення автоматизованих систем, які є у нашій країні. Їхній досвід, ідеї та теоретичні напрацювання є цілком конкурентними і унікальними. Також враховуємо наш науковий, технологічний та промисловий рівень. І, звісно, ті рішення та шляхи, за якими рухаються розробники автоматизованих систем управління військами та бойовими діями у інших країнах – як на тактичному, так і оперативному рівні», – наголосив Юрій Чубатюк.

«Ідеологія побудови ЄАСУ ЗСУ сьогодні враховує як розвиток підсистеми оперативного рівня управління, і на цьому нині головно сконцентровані зусилля фахівців компанії Everest, так і створення АСУ тактичної ланки. Цей сегмент так само надзвичайно важливий. Як показав досвід бойових дій, скорочення у два рази тривалості циклу управління (наприклад, при передачі цілевказівки на знищення виявленої цілі противника до моменту її поразки) дозволяє зменшити втрати у батальйоні у наступальному бою до 20%, а в обороні – до 15%. Тому створення вітчизняних працездатних систем АСУ тактичної ланки також є вкрай актуальним питанням для українського війська», – вважає Юрій Чубатюк.

Довідково:
Збройні Сили Україні обрали продукцію компанії Aselsan для задоволення потреб війська у системах зв’язку. Крім сучасних систем радіозв’язку, компанія Aselsan розробила, поставила до армії Туреччини та забезпечує роботу та розвиток системи управління бойовими діями під назвою TASMUS. Ця система в режимі реального часу забезпечує отримання даних від різних джерел, їх обробку, видачу інформації для прийняття рішень на командних пунктах як для враження цілей, так і для супроводження усього процесу ведення бойових операцій різного рівня. TASMUS також дозволяє відстежувати і контролювати всі армійські підрозділи з центру управління. Ця розробка пропонується Україні в рамках взаємодії зі створення сучасної системи зв’язку.

Будьмо на зв'язку